RSS
 

20 letnia mama …

25 cze

Od 6 dni jestem 20 latkom . Trochę to dziwne i przerażające zawsze bałam się tej magicznej cyfry ,a teraz mój dowód wskazuje , że mam 20 lat . 20 lat i 6 miesięczne dziecko jak ktoś by mi powiedział w moje 18 urodziny , że jak skończę tyle lat ile mam że będę mamą to bym chyba tego kogoś wyśmiała . W tedy myślałam , że będę się przygotowywać to poprawki z matury albo jak by mi się udało to szukała pracy i może jakiś studiów . Nigdy by mi do głowy nie przyszło , że będę mama w tak młodym wieku . Planowałam dziecko w wieku 24-25 lat nie tak szybko ale los czasami płata figle . Widocznie takie moje przeznaczenie . Kto by pomyślał . Cieszy mnie to , że akurat tak się ułożyło moje życie . Teraz ja trwa ta kampania za młoda na dziecko , za stara na dziecko i tu jest haczyk to kiedy jest dobry moment . Ja osobiście uważam , że to kobiety utrudniają sobie życie dla każdej kobiety nie ma idealnego momentu . Młode kobiety które mają dzieci lub są w ciąży pewnie wpadły bo kto by w młodym wiek chciał dziecko ? Chociaż może akurat któraś chciała być młodą mama tak jak ja . 2 lata temu nie wiedziałam , że chce być młodą mamą ale rok temu już tak i się udało jestem młodą mamą . I co jest źle ? Nie , nie żałuje swojej decyzji może nie napisałam matury ale skończyłam szkołę ,ale czy to będzie się wpływać na dorastającego Rocha nie sądzę raczej nie będzie się patrzył na moje wykształcenie , a może kiedyś napisze ta maturę i pójdę na studia nie zamierzam planować na przyszłość . Starsze kobiety moim zdaniem chcą zostać później mamami , bo chcą się spełnić zawodowo , najpierw chcą spełnić swoje marzenia ich też nie ma co oceniać bo są różne sytuacje życiowe . Mnie mama urodziła w wieku 40 lat i jestem wpadką mama mi tego w twarz nie powiedział ale mój tato tak :) Chociaż już miałam rodzeństwo i to o wiele starsze . Moja siostra urodziła syna wieku 38 lat ponieważ przez wiele lat starała się o nie , moja bratowa urodziła swoje pierwsze dziecko w wieku 33 lat , bo najpierw chciała się spełnić zawodowo znam jeszcze parę przypadków ale te są 3 różne . Dla tego każda kobieta ma plan na siebie i trzeba to uszanować . Może to nie trzyma się tematu moich 20 urodzin ale po prostu pisze na bieżąco z głowy . A więc tak na koniec cieszy mnie to , że jestem młodą mamą .

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. Aleksandra

  26 czerwca 2015 o 19:44

  Jestem rok młodsza od Ciebie i mój Braciszek jest ode mnie młodszy o 17 lat :) Całe życie czekałam na rodzeństwo. Wydaje mi się, że faktycznie dla większości nie ma dobrego momentu na ciążę- zawsze coś jest nie tak. Nie ma co planować przyszłości, trzeba się cieszyć z każdego dnia i z każdej nowej osóbki na świecie. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego!

   
 2. ~Ano

  27 czerwca 2015 o 20:50

  Wiem, co czujesz ;) U mnie w rodzinie i wśród znajomych kobiety wychodziły za mąż w okolicy 26 urodzin (+/- 2 lata) Ja wyszłam za mąż mając 21. Nie dlatego, że musiałam, tylko dlatego, że byłam pewna, że u boku tego mężczyzny chcę spędzić resztę życia. Wszyscy mieli problem. WSZYSCY. A gdybym jeszcze raz miała podejmować taką decyzję zrobiłabym to samo.
  Pozdrawiam cieplutko Mamę i Maluszka:)

   
 3. ~Anna

  8 lipca 2015 o 21:53

  Życzę powodzenia, dużo miłości i motywacji w wychowywaniu potomka. Wiek nie ma znaczenia, liczy sie miłość i zaangażowanie. Jesteś młoda, odchowasz syna i masz szansę zdać maturę, podjąć studia. Wszystko można zorganizować. A pomyśl, za 20 lat będziesz mieć 40 lat, dziecko duże i czas dla siebie. Pozdrawiam serdecznie.

   
  • Madeleine

   9 lipca 2015 o 07:46

   Wszystkim mówię , że będę miała 40 lat i dorosłego syna i będę mogła jeździć na wakacje z granice i odpoczywać , a moje koleżanki będą bawić dzieci a ja będę miała to już za sobą .